News

Outstanding Academic Results – Semester One 2016

HIGH DISTINCTIONS

Matthew Ballantyne    Sophie Bammann***    Sarah Broadhead    Joseph Brooks    Patrick Bush    Jayden Byrne   Emily Carmichael    Danielle Cua    James Davies    Thomas Daw    Lauren Dinning    Olivia Fabris    Emily Forrest   Nathan Forrest    Tijana Franco    James Fry    James Ganley    Hannah Kroemer    Sean Kuerschner**    Josaphine Lock   Jordan Owen    Aayush Patel    Hamish Peberdy**    Caitlin Pedler    Olivia Poole    Andrew Preece    Mark Preece   Lisa Puglisi****    Dylan Raftery    Kieren Reynolds    Timothy Richens    Sarah Rigby**    Jordan Ross    Dana Rowbottom** Matthew Seals    Ben Snell    Danika Spilsbury****    Maddison Terry    Harrison Walters    Sarah Wedding    Jordan Wray***

DISTINCTIONS

Tahlia Abell    Bree Adams    Tom Ambrose**    Emily Anderson**    Sophie Bammann    Patrick Black***    Georgia Borlace**    Zac Borlace**    Eliza Boulton    Carly Braithwaite    Sarah Broadhead**    Georgina Brooks    Joseph Brooks***    Patrick Bush    Jayden Byrne    Emily Carmichael    Jordan Carr****    Timothy Childs    William Circelli**   Renee Clark    Maggie Clarke    Alycia Close****    Stephanie Clutterbuck***    Meg Connelly    Hannah Crowley   Danielle Cua**    Gemma Collett**    James Davies***    Thomas Daw    Brooke Daws**    Kane Daws***    Lauren Dinning**    Riley Dunemann    Shinae Dunlop***    Jasmin Edwards**    Olivia Fabris**    Sarah Fitzgerald**    Emily Forrest    Tijana Franco    James Fry**    Jayce Golding**    Lachlan Haddow    Khalil Hadland    Isabelle Hall    Nicholas Hamilton    Georgina Hughes    Jonty Inglis    Mardi Isbel**    Kelsey Jachmann    Hayden Jury**    Ellen Kelson***   Sean Kuerschner**    Billie Lands**    Che Lange    Emma Lee**    Kelly Lockwood**    Shannon Maloney    Darcy Maney    Maddison Mayne    Morgan McCallum**    Amelia Mercer    Daniel Mezzino***    Joshua Morrow**    Matthew Munday    Sean Munro**    Lewis Oborn    Jordan Owen**    Caitlin Pedler***    Madeline Pegler    Amy Perin***    Lochie Pilgrim    Olivia Poole**    Andrew Preece**    Mark Preece***    Adam Proud    Kieren Reynolds   Maddison Richardson    Timothy Richens    Sarah Rigby    Marcus Rix    Jordan Ross***    Dana Rowbottom    Georgie Ryan**    Erin Scott    Matthew Seals**    Jacob Smith**    Tahnee Smith    Ben Snell    Rachel Stanbrook**    Tayla Stevens**    Molly Szumski    Maddison Terry    Alex Trevisan**    Lucy Walker**    Henry Wallis**    Harrison Walters   Nicholas Walters****    Nathan Wedding    Sarah Wedding***    Caitlin Weinberg**    Madeleine Whitting**    Chloe Williams    Alexander Young

* denotes number of distinctions received

FACULTY AWARDS 

Law: Sarah Wedding    Health Science: Sophie Bammann    Nursing / Midwifery:  Danika Spilsbury

Education: Maddison Terry, Tijana Franco    The Arts / Media: Emily Carmichael

Business / Commerce: Lisa Puglisi    Engineering: Sean Kuerschner    Science: Jordan Wray

Construction and Architecture: Joseph Brooks, James Davies

YEAR LEVEL AWARDS 

First year: Sophie Bammann

Second year: Lisa Puglisi

Senior years: Danika Spilsbury, Jordan Wray

OVERALL WINNERS:   Lisa Puglisi, Danika Spilsbury, Jordan Wray

Back to News Page